Dlaczego akurat biegamista?

Zapewne osoby, które do tej pory weszły na tego bloga i jeszcze wejdą, zadają pytanie: „Dlaczego wybrałem taką, a nie inną nazwę”. Dzisiaj chciałbym to trochę omówić.

Nazwa tego bloga oczywiście kojarzy się z bigamistą, czyli osobą, która jest w związku małżeńskim z dwoma osobami. Dlaczego więc strzeliłem sobie w kolano, wybierając taką nazwę mojego bloga? Przyznam szczerze, że było to ryzykowne posunięcie, ale mam nadzieję, że się opłaci. 🙂

Do rzeczy! Już wiemy, kim jest bigamista. Zatem kim jest biegamista? Jest to osoba, która jest w związku małżeńskim z bieganiem i programowaniem. 🙂 Mega dziwnie to brzmi, ale tak jest! Tak jak wspomniałem w moim pierwszym artykule, uwielbiam te dwie dyscypliny i chcę je robić nadal. Warto wspomnieć, że każda z nich wiąże się z pokonywaniem trudności na każdym etapie, ale też radością po osiągnięciu sukcesów.

Logo również zawiera elementy „biegamistyczne”. Biegacz między klamrami myślę, że jednoznacznie wskazuje, czego użytkownik może się spodziewać na mojej stronie.

 

Jakie były alternatywy?

Na początku chciałem iść po linii najmniejszego oporu:  Biegacz-Programista, Biegacz-Koder itp. Stwierdziłem jednak, że te nazwy są zbyt „grzeczne” i nie wyróżniają się w żaden sposób z tłumu innych blogów. Tak jak już wspomniałem na początku, blog ten nie jest nigdzie udostępniany, bo pełni rolę prywatnego pamiętnika, do którego będę chciał wrócić za kilka, kilkanaście lat. A jeżeli ktoś inny wejdzie na tą stronę, to będę wniebowzięty. 🙂

Zatem punkt na mojej checkliście: „Opowiedz ludziom, dlaczego tak nazwałeś bloga” uważam za załatwiony i można iść dalej!

 

UPDATE Z ŻYCIA: Już za kilka dni rozpoczynam drugą część sezonu biegowego. W ciągu 3 miesięcy przebiegnę 5 półmaratonów, także ciężko będzie znaleźć czas na regularne pisanie, lecz ostatnio wprowadziłem nawyk codziennego pisania po 15 minut i muszę przyznać, że naprawdę przynosi to efekty. Znacznie łatwiej wyciągnąć codziennie kwadrans, niż w ciągu jednego dnia w tygodniu ok. 1.5h.

 

Do następnego!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

four × four =